Elektronická peněženka

Elektronická peněženka je jednou z důležitých aplikací čipových karet. Jedná se o ideální nástroj pro rychlé odbavení drobných plateb, které se obvykle hradí v hotovosti. Na rozdíl od klasických platebních karet je informace o aktuálním peněžním zůstatku uložena nejen v centrálním systému, ale i přímo na kartě. Celá transakce se tak může uskutečnit během okamžiku (např. přímo na platebním terminálu), aniž by bylo nutné čekat na spojení s centrálou. Data o transakci posléze terminál předá systému pro zúčtování, kontrolu a archivaci (například jednou denně).

Urychlení platby a snížení objemu hotovosti ocení jak obchodníci, tak zákazníci. Další výhodou elektronické peněženky je její otevřenost, neboť síť obchodních míst není předem nijak limitována. Lze tak nakupovat například jízdenky, vstupenky, parkovné či občerstvení. V turistickém ruchu se uplatní peněženka předem nabitá na určitou částku.

  • Uživatelsky přívětivé, spolehlivé a rychlé odbavení platebních transakcí.
  • Komplexní řešení všech operací a funkcí platebního systému.
  • Vysoké zabezpečení karty díky kryptografickému algoritmu 3 DES (Triple DES).
  • Použití nejmodernější technologie HSM (Host - Hardware Security Module) a SAM (Security Acces Module).
  • Fraud-management (sledování transakcí, kontroly zůstatků na kartách).
  • Možnost rozšíření služeb o další aplikace bez ohrožení bezpečnosti el. peněženky.

XT-Card nabízí elektronickou peněženku EP. Jedná se o komplexní, sofistikovaný a bezpečný systém pro veškeré operace potřebné při odbavování plateb. EP zahrnuje zejména odbavení transakcí, zúčtování plateb u obchodníků, vkládání peněz, správu zůstatků a účtů jednotlivých uživatelů a clearing vůči obchodníkům. Výhodou je rychlost plateb, neboť platební transakce jsou odbavovány v režimu offline. Nabíjení peněženky probíhá v režimu online kvůli zajištění vyšší bezpečnosti. Pro akceptaci EP lze využít nejen pokladny s obsluhou, ale i automaty. Současně XT-Card nabízí celou řadu platebních terminálů.